Běháte rádi? A říká Vám něco ABB Trutnovský půlmaraton či Hitachi Energy Trutnovská 20? Je to naše srdeční záležitost, protože ji pořádáme už od roku 2013. Původním záměrem bylo podpořit nově vznikající Kasper - Swix Team. Chtěli jsme vstoupit do povědomí lidí a ukázat jim, že sportem se bavíme a stejně tak se můžou bavit i oni, nehledě na výkonnost či výsledky.

Letos závod převlékl kabát. Do druhého desetiletí vstupuje pod názvem Trutnovská 10. Od začátku nám zaleží na tom, aby si v závodu každý našel to své. Je koncipován pro účastníky, kterým dělá radost běh jako takový a nezáleží jim na umístění. Stejně tak vítáme závodníky, kteří se lehce nechají strhnout skvělou atmosférou závodu s hromadným startem, mají soutěživou povahu a hodlají poměřit své síly s ostatními běžci. At už je to tak nebo tak, přáli bychom si, abyste vnímali závod plnými doušky, užili si krásné prostředí trutnovského lesoparku a společnost podobně naladěných lidí. Zkrátka poskládali si svůj den z toho, co máte rádi.

I my totiž rádi skládáme. S novou podobou závodu přišla i nová motivace v kontextu našich projektů a dalšího rozvoje v regionu. Postupně náš dosah nabývá větších rozměrů a to zejména v kontextu dlouhodobě plánovaného projektu KST Academy. Naše projekty do sebe zapadají jako puzzle. Mohou existovat jeden bez druhého, ale tím, že jsou propojeny, nabývají celospolečenského rozměru. Jsme si vědomí, že s tím přichází i velká zodpovědnost. Proto Vám děkujeme, pokud v nás věříte.