Historie KTK: jedeme dál na plný pecky

Na Kasper trutnovských kempech bychom mohli popřít v podstatě všechny negativní trendy související s pohybem, tělesnou zdatností a dětskou obezitou. Jsme si samozřejmě vědomi, že se k nám hlásí děti, které pohyb mají rády. Zároveň nás ale těší, že jsme zatím nezaznamenali zásadní rozdíl v kondici. Nicméně vypozorovali jsme, že mladší děti (1.-2. třída) mají problém s některými dříve běžně zvládanými dovednostmi. Jedná se zejména o jízdu na kole, kolečkových bruslích a zdaleka největší problém dětem dělá stále plavání. V dřívějších dobách bylo naprosto běžné, že se děti po škole bavily tím, že lezly po stromech, skákaly přes potoky nebo si kopaly s míčem na ulici. Tyto přirozené aktivity většině současných chybí, proto se začínají projevovat rozdíly v základních pohybových dovednostech. I kvůli tomu jsme letos rozšířili nabídku o příměstský turnus pro mladší děti, kde se chceme zaměřit hlavně na základy pohybových dovedností. Jako trenér i rodič vnímám některé pohybové dovednosti jako nezbytné nejen pro „normální“ fungování v rámci rozvíjení celkového potenciálu, ale dívám se na to i v kontextu bezpečnosti. Umět plavat a zvládnout jízdu na kole považuji za nutný základ.

kasper trutnovské kempy 2024

Vznik KTK

Kasper trutnovské kempy začaly jako projekt ve spolupráci se Svazem lyžařů ČR. Cílem bylo propojovat děti z různých sportovních specializací a klubů po celé České republice. Během 3 let jsme nakonec začali cílit na všechny děti nehledě na sportovní specializaci s důrazem na co největší rozmanitost aktivit. Máme velkou radost, když vidíme, že se dětem z úvodních ročníků daří ve vrcholovém sportu. První sportovci se už také vrací v roli motivátorů, vzorů a nás těší sledovat tento vývoj.

kasper trutnovské kempy 2024

Dětem se vždy snažíme nabídnout vyvážený program a to jak s roky odzkoušenými aktivitami, tak novinkami, které tvoří minimálně 1/3 náplně. Jsem přesvědčen, že se nám daří vždy poskládat motivovaný tým trenérů. Kostru tvoří zkušení trenéři, které doplňujeme často bývalými účastníky kempů, abychom dosáhli potřebné skupinové dynamiky. Letošní kemp je už 12. v řadě a my věříme, že tuhle sňůru radosti, smíchu a sportování jen tak něco nepřetrhne.

kasper trutnovské kempy 2024

Takhle to momentálně vypadá s kapacitou:

  1. turnus 14. – 20. 7. 2024: VOLNÁ MÍSTA
  2. turnus 21. – 27. 7. 2024: POSLEDNÍ VOLNÉ MÍSTO
  3. Pětidenka 19. – 23. 8. 2024: VOLNÁ MÍSTA