KST Academy - projekt, který jsme spustili minulý rok v září. Tímto krokem jsme zahájili něco, co už jen tak nelze zastavit. Tak naskoč do tohodle vlaku, ať Ti neujede. A kam se jede, to Ti hnedle povíme.

V současné době funguje jedna skupina minipřípravky a to pro děti ve věku 4 - 6 let. Již v dubnu proběhne nábor do dalších dvou skupin, a sice multisport a nordic, které budou spuštěny od září. Obě skupiny jsou pro děti ve věku 1. - 4. třídy základní školy. Všechny skupiny pojí stejná filozofie. Snažíme se dětem ukázat, že sport je hlavně o zábavě. Rádi bychom, aby do jejich života zapustil pevné kořeny. Naší vizí je předávat nejen dovednosti, ale i určité hodnoty, které si myslíme, že jsou důležité pro život jako takový. Čerpáme ze zkušeností, které jsme nabyli ať už tady v Čechách nebo v zahraničí. Máme otevřenou mysl, ale zároveň kritické myšlení.

Co se týče konkrétní náplně, skupina nordic plynule navazuje na základy všesportovní přípravy v minipřípravce. U skupiny multisport budeme v průběhu roku postupně rotovat v rámci 6 sportů. Ohledně vizí do budoucna bude v KST Academy paralelně fungovat více skupin a jejich zaměření se bude lišit. V ideálním případě se dítě bude rozvíjet v nějaké z našich skupin, současně nic nebude bránit tomu, aby se věnovalo i nějakému dalšímu koníčku. Kolem 15. roku se pak rozhodne, kde se bude dále realizovat ať už výkonostně nebo pouze rekreační formou. Chceme mladé sportovce vést hlavně k tomu, aby se sport stal opěrným bodem v jejich životě. Ať už se rozhodnou jakkoliv, budeme tu, abychom je podpořili. Do budoucna, v kontextu plánované stavby zázemí v Poříčí, počítáme s rozšířením nabídky akademie o funkční testování, posilovnu, fyzioterapii, masáže, atd.

Do tohoto projektu vkládáme veškeré svoje know-how, také velké množství energie a času. To, co děláme, ale děláme rádi. Žijeme to, čemu sami věříme, proto se nebojíme jít svou vlastní cestou, zároveň však s obrovskou pokorou. Jsme rádi, že sledujete náš vývoj, naši cestu, ba dokonce jdete po ní s námi.